Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia wtorek, 09 września 2014
Podsumowanie turnieju w Oświęcimiu PDF Drukuj E-mail
Herb Oświęcimia

Dnia 7 września 2014 roku w hali oświęcimskiego Polfinu został rozegrany jak co roku turniej tenisa stołowego z okazji Święta Miasta Oświęcim. Na starcie zawodów stanęło łącznie ponad 70 zawodników z dwóch województw - śląskiego i małopolskiego. Oświęcim okazał się być wyjątkowo gościnny dla tych pierwszych. Spośród sześciu kategorii (młodzik, kadet, junior, open, kobiety, weterani) zawodnicy ze Śląska wygrali 3 (open, weterani, młodzicy), a w 5 (open, weterani, młodzicy, kobiety, kadeci) uplasowali się na podium. Palma zwycięstwa dla zawodników z Małopolski przypadła w trzech kategoriach (kadet, junior, kobiety).

Na turnieju nie brakowało zaciętych pojedynków oraz dramatycznych rozstrzygnięć. Największe napięcie towarzyszyło kat. kobiet, w której trzy najlepsze zawodniczki uzyskały tyle samo punktów i miejscach na podium decydował stosunek setów. Ostatecznie ta kategorię zwyciężyła Zuzanna Staszczak z Piotrowic, prezentując się równie dobrze w kadetach zajmując tam trzecie miejsce. Na uwagę zasługuje postawa chłopców ze Skawiny (Moskała, Adamus), którzy wkraczając w nowy sezon potwierdzają swoją wysoką dyspozycję zwycięstwami w swoich kategoriach. W najbardziej prestiżowej kategorii open zwyciężył stały bywalec oświęcimskich turniejów Darek Wróbel. W kat. weteranów zwyciężył Grzegorz Marciniec z Wodzisławia Śl., jednak słowa uznania należą się też dla Marka Kaczorka, który zajął drugą pozycję zarówno w kategorii open jak i weteranów. Kategorie młodzieżowe zostały uhonorowane pucharami, dyplomami oraz biletami do parku rozrywki Energy Landia, a pozostali nagrodami rzeczowymi oraz biletami do tego samego parku. Pierwsze trójki:

20.04 10:00 [Czchów] IMW Kadetów
21.04 10:00 [Kraków (CSiR Politechniki - Czyżyny)] Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
21.04 10:00 [Wiśniowa] IMW Juniorów
28.04 10:00 [Olkusz] Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa
28.04 10:00 [Olkusz] DMW Młodzików
28.04 10:00 [Olkusz] DMW Kadetów