Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia środa, 14 września 2016
Karolina Pęk medalistką paraolimpiady w Rio! PDF Drukuj E-mail

18-letnia pingpongistka Bronowianki Karolina Pęk zdobyła w Rio de Janeiro brązowy medal igrzysk paraolimpijskich! W decydującym o medalu meczu po wspaniałej walce pokonała Brazylijkę Danielle Rauen 3:2. Karolina przegrywała już 0:2 w setach, ale ostatecznie triumfowała w pięciu partiach.

Z tą samą rywalką Karolina spotkała się już w Rio w grupowych eliminacjach, wygrała wtedy 3:1. Po trzech zwycięstwach w grupie B awansowała do półfinału z 1. miejsca. Tu jednak nieznacznie, bo 2:3, uległa Chince Liu Meng i ponownie miała zmierzyć z Brazylijką Rauen w meczu o brąz. Pojedynek o medal nie był już taki sam jak grupowy, jego stawka mogła pokrzyżować plany Karolinie. Dwa pierwsze sety gry pod presją skończyły się zwycięstwami Brazylijki 11:8, w trzeciej partii zawodniczka Bronowianki przeszła niesamowitą próbę nerwów, by wygrać 11:9. I wtedy wróciła do swojej pewnej gry, by triumfować w czwartym i piątym secie 11:5. Brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w turnieju indywidualnym jest największym osiągnięciem w karierze Karoliny, ale nie pierwszym medalem z igrzysk - ma już w dorobku krążek z paraolimpiady w Londynie, również brązowy, ale w turnieju drużynowym.

18-latka jest jedną z nielicznych zawodniczek w świecie, która z powodzeniem rywalizuje zarówno wśród niepełnosprawnych (w barwach Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg) jak i pełnosprawnych tenisistek stołowych. W tym drugim gronie również odnosi sukcesy - jest m. in. srebrną (w deblu) i brązową (w drużynie) medalistką MP juniorek w barwach Bronowianki, występuje w I-ligowej drużynie. Na co dzień Karolina jest uczennicą III klasy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

Teraz przed krakowianką start w turnieju drużynowym, w którym Pęk zagra m.in. z Natalią Partyką.

wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

20.04 10:00 [Czchów] IMW Kadetów
21.04 10:00 [Kraków (CSiR Politechniki - Czyżyny)] Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
21.04 10:00 [Wiśniowa] IMW Juniorów
28.04 10:00 [Olkusz] Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa
28.04 10:00 [Olkusz] DMW Młodzików
28.04 10:00 [Olkusz] DMW Kadetów