Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia piątek, 09 grudzień 2016
Wyniki FW Grand Prix MTKKF PDF Drukuj E-mail
Logo MTKKF

W dniu 20 listopada 2016 roku w hali sportowej KS Bronowianka przy ul. Zarzecze 124A w Krakowie odbył się Wojewódzki Finał Grand Prix Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym. Łącznie w grach pojedynczych i deblowych udział wzięło 126 uczestników, w tym 20 dziewcząt i kobiet z następujących klubów, ognisk TKKF, szkół i miejscowości: MKS KSOS, PKS Porta, MDK Kraków, Wieliczka, Jaroszowiec, Gorce Nowy Targ, TKKF Dobczyce, UKS Kontra Rączna, LO Miechów, SP Szczucin, UKS Rokicie, KS Bronowianka, TKKF Delfin, TKKF Apollo, Kraków, Tarnów, Biecz i Rząska.

W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych uzyskano następujące wyniki:
I. W grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Urszula Michalik (PKS Porta), miejsce II zajęła Lidia Kulka (MDK Kraków), III Maria Utylska (KSOS), a IV Kaja Konstantyn (Kraków).
II. W grupie dziewcząt 11-15 lat zwyciężyła Aleksandra Banyś (Jaroszowiec), miejsce II zajęła Emilia Borowiecka (Jaroszowiec), III Natalia Mensfeld (Gorce N. Targ), a IV Patrycja Michalik (PKS Porta).
III. Wśród kobiet w grupie wiekowej 16-60 lat I miejsce zajęła Joanna Piątek (LO Miechów), natomiast w grupie wiekowej 60+ zwyciężyła Grażyna Wiśniowska (Kraków), miejsce II zajęła Magda Łapińska (Kraków), a III Teresa Matysek (MDK Kraków).
IV. Wśród chłopców do lat 10 zwyciężył Kacper Turecki (UKS Rokicie), miejsce II zajął Jakub Nowak (TKKF Dobczyce), III Szymon Tobiasz (SP Szczucin), a IV Olaf Rydzyk (Jaroszowiec).
V. W grupie chłopców w wieku 11-15 lat zwyciężył Rafał Mystek (Kraków), miejsce II zajął Bartłomiej Gala (UKS Kontra Rączna, III Wiktor Robak (MKS KSOS), a IV Michał Gniadek (TKKF Dobczyce).
VI. Wśród mężczyzn w grupie wiekowej 16-60 lat zwyciężył Andrzej Szczepański (Szczucin), miejsce II zajął Jacek Gratkowski (Kraków), III Wiesław Rygiel (Kraków), a IV Dariusz Kaliciak (Kraków).
VII. W najstarszej grupie wiekowej mężczyzn 60+ zwyciężył Aarne Puu (Kraków) miejsce II zajął Sławomir Bzowy (Kraków), III Włodzimierz Michałowski (Kraków), a IV Tadeusz Szopa (TKKF Delfin).
VIII. W grach deblowych open zwyciężyła para: Aarne Puu/Adam Dudek, miejsce II zajęła para: Wiktor Robak/Leon Zieleniewski, III Kacper Turecki/Michał Gniadek, a IV Dawid Gala/Bartek Gala.
IX. W punktacji zespołowej za najliczniejszy udział wygrała 13-osobowa ekipa TKKF z Dobczyc, miejsce II zajął zespół UKS Kontra Rączna (12 osób), a III (ex aequo, po 11 osób) MKS KSOS i MDK Kraków.

Najmłodszą zawodniczką Finału była Karolina Utylska (MKS KSOS), a zawodnikiem najmłodszym Jakub Turecki (UKS Rokicie). Najstarszą zawodniczką była Magda Łapińska, a zawodnikiem najstarszym Henryk Mryc (Rząska).

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii i grupie wiekowej w grach pojedynczych otrzymali pamiątkowe, puchary, statuetki, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Najlepsze pary deblowe, zawodnicy najmłodsi i najstarsi otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a najliczniejsze ekipy pamiątkowe puchary. Wszyscy zawodnicy otrzymali napoje tonizujące, ufundowane przez sponsora.

Zawody przeprowadzono przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Otwarcia Wojewódzkiego Finału dokonał Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF Leszek Tytko, sprawując osobiście nadzór nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów.

Sędzią głównym zawodów był Władysław Łopatka z Małopolskiego TKKF (sędzia KOZTS), natomiast zawody prowadzili Józef Mierzwa i Andrzej Wieczorek - także sędziowie KOZTS. Stronę medialną zawodów zabezpieczał Kurier Małopolskiego TKKF. Zawody przeprowadzono na 12 stołach, na których rozegrano 207 gier.

Uwaga! Ostatni w roku 2016 turniej z cyklu Grand Prix Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym odbędzie się w dniu 17 grudnia (w sobotę) br. (początkowo zaplanowany na dzień 10 grudnia). Przypominamy, że dzieci i młodzież do lat 15 oraz kobiety rozpoczynają gry o godz. 9:20, natomiast mężczyźni w grupach wiekowych 16-60 lat oraz powyżej 60 lat grają od godziny 10:30. Serdecznie zapraszamy!