Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia czwartek, 22 grudzień 2016
Gala, Kuzio, Celary i Korczak zwycięzcami GP Solnego Miasta PDF Drukuj E-mail
Herb Wieliczki

11 grudnia 2016 roku w Wieliczce odbyło się X Grand Prix Solnego Miasta, które zakończyło wielomiesięczne zmagania przy stołach pingpongowych. W całym cyklu wzięła udział rekordowa liczba uczestników (205 osób), którzy poza grą o jak najwyższe miejsce w całym cyklu (10 turniejów od marca do grudnia), mogły aktywnie spędzić wolny czas, sprawdzić swoje umiejętności.

Ostatni turniej miał szczególna oprawę, bo poza nagrodami dla najlepszych zawodniczek i zawodników, wszyscy mogli oglądnąć pokazową grę w wykonaniu czołowych zawodników Superligi Tenisa Stołowego Lucjana Błaszczyka i Daniela Bąka. Nie dziwi zatem fakt, że w tym dniu salę Solnego Miasta odwiedziły tłumy grających i obserwatorów. W turnieju wzięło udział aż 95 zawodników, a mecz pokazowy oglądało drugie tyle osób.

Impreza pokazała, że tenis stołowy jest popularną dyscypliną, bardzo widowiskową, a na turniejach panuje prawdziwie rodzinna atmosfera. Organizatorzy zadbali o słodkie upominki i nagrody dla uczestników, które wręczali wicestarosta powiatu wielickiego Łukasz Sadkiewicz, wiceburmistrz miasta Wieliczka Rafał Ślęczka oraz zaproszone gwiazdy tenisa stołowego. Nagrody ufundowała liczna grupa sponsorów.

X Grand Prix Solnego Miasta stało na bardzo wysokim poziomie sportowym i przyniosło wiele dramatycznych momentów. W kategorii do lat 13 zwyciężył niespodziewanie Dawid Gala, który pokonał w finale swojego brata Bartłomieja. Po zakończeniu rywalizacji okazało się, że dwóch zawodników: Bartłomiej Gala i Bartłomiej Wojas mają po takiej samej ilości punktów. O ostatecznej kolejności w tej klasyfikacji zadecydował dodatkowy punkt regulaminu (wyższe miejsce w ostatnim turnieju), który zadecydował o wygranej B. Gali.

Udział wielu bardzo dobrych zawodników spowodował, że turniej rozstrzygnął się już po rywalizacji grupowej. Wysoko rozstawieni zawodnicy nie dostali się do turnieju głównego, co pozbawiło ich szansy na końcowy sukces. W turnieju zwyciężył Damian Korczak pokonując w finale wielokrotnego zwycięzcę Mateusz Celarego.

Po podliczeniu wyników całego cyklu okazało się, że zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali: Aleksandra Kuzio i Bartłomiej Gala (kategoria do lat 13) oraz Anna Korczak i Mateusz Celary (kategoria open).

Ostateczne wyniki:

Kategoria do lat 13 ? dziewczęta:
1. Aleksandra Kuzio
2. Julia Hanusiak
3. Klaudia Wicher

Kategoria do lat 13 ? chłopcy:
1. Gala Bartłomiej
2. Wojas Bartłomiej
3. Gala Dawid

Kategoria open ? kobiety:
1. Korczak Anna
2. Zawadzka Emilia
3. Wójcik Patrycja

Kategoria open ? mężczyźni:
1. Celary Mateusz
2. Bochenek Dariusz
3. Kuzio Waldemar

Organizatorzy GP Solnego Miasta

 
wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

16.12 Gdów IX Grand Prix
16.12 10:00 Raciborowice I GP Gminy
17.12 Bronowianka Memoriał M. Wróblewskiego
30.12 Mędrzechów Turniej noworoczny
07.01 Kraków III WTK Seniorów
21.01 Piotrowice II WTK Skrzatów
28.01 (do ustalenia) III WTK Młodzików
03.02 Mędrzechów WTK Weteranów
03.02 (do ustalenia) EWIMP
04.02 (do ustalenia) III WTK Juniorów

Zgłoszenia

I WTK Skrzatów K M
II WTK Żaków K M
II WTK Młodzików K M
II WTK Kadetów K M
II WTK Juniorów K M
II WTK Seniorów K M

pozycjonowanie