Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia środa, 01 marzec 2017
Wyniki II Memoriału Edmunda Grzywnowicza PDF Drukuj E-mail
Logo MTKKF

W dniu 18 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych HTS na os. Złotej Jesień 2 w Krakowie odbył się II Memoriał Edmunda Grzywnowicza w tenisie stołowym. Organizatorem zawodów był Zarząd Hutniczego TKKF przy ArcelorMittal Poland SA.

Edmund Grzywnowicz był człowiekiem-legendą, który dla sportu i rekreacji poświęcił całe swe życie, a najbardziej ukochał tenis stołowy. Już od najmłodszych lat związał się z byłą Hutą im. Lenina. Wiele lat przepracował na rzecz klubów sportowych Hutnik i Wanda oraz dla Hutniczego TKKF, realizując w nich swoje idee. Był współzałożycielem Hutniczego TKKF, pełniąc w nim funkcję członka zarządu oraz wiceprezesa zarządu fabrycznego TKKF. Był instruktorem i sędzią wielu dyscyplin rekreacyjnych. Przez wiele lat, jako kierownik drużyny, prowadził reprezentację Huty w tenisie stołowym, uczestniczącą w tzw. Lidze Czarnej Kawy, która przez długi czas była niepokonana w Krakowie i województwie. Prowadził liczne turnieje, spartakiady sportowe i miał w sobie coś jeszcze - umiał odnosić sukcesy. Był również członkiem władz Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, jako członek Komisji Gier i Dyscypliny. W Hutniczym TKKF przepracował 24 lata 2 miesiące i 11 dni. 27 stycznia 1981 roku zrezygnował z działalności w Hutniczym TKKF, lecz nie porzucił swoich ambicji w sporcie i rekreacji, przyjmując funkcję członka Zarządu Dzielnicowego TKKF Kraków-Krowodrza. Był też działaczem Krakowskiego TKKF, prowadząc przez pewien czas rozgrywki Krakowskiej i Wojewódzkiej Ligi TKKF w tenisie stołowym.

Dziś z nami Go już nie ma. Jeszcze w ostatnich latach swego legendarnego życia interesował się wszystkim, co związane było z tenisem stołowym. Pojawiał się znienacka w sportowych halach i świetlicach, służąc swą radą i pomocą przy prowadzeniu i sędziowaniu imprez sportowych - krakowskich i tych hutniczych, najbliższych Jego sercu. Przecież w tym środowisku spędził całe swe życie, pracując w zakładzie mechanicznym huty jako suwnicowy, i odszedł, jak gdyby nic już nie było do zrobienia. Pożegnaliśmy Go 10 października 2001 roku na Cmentarzu Grębałowskim. Nad Jego grobem Janusz Borek - dziś wiceprezes zarządu wojewódzkiego Małopolskiego TKKF, wyrzekł pamiętne słowa: Edek odszedł, by przygotować w niebie wielki, wspaniały turniej - widocznie był tam potrzebny. To było nasze ostatnie pożegnanie.

W II turnieju memoriałowym udział wzięło 47 uczestników, w tym 5 dziewcząt, z terenu całego województwa. Po uroczystym otwarciu imprezy, z udziałem prezesa Hutniczego TKKF Kazimierza Pyża i członków zarządu Łucji Kumpickiej, Mariusza Kordylewskiego, Tadeusza Olesia i Władysława Łopatki, uczestnicy memoriału uczcili pamięć śp. Edmunda Grzywnowicza minutą ciszy. Swą obecnością turniej zaszczycił przewodniczący Komisji Gier i Dyscypliny KOZTS Andrzej Wieczorek.

Turniej tenisa stołowego rozegrano w trzech grupach wiekowych: dziewcząt i chłopców do lat 15 oraz w grupie dorosłych systemem open. Zawody przeprowadzono na czterech stołach tenisowych systemem do dwóch przegranych i dwóch wygranych setów.
1. Wśród dziewcząt do lat 15 zwyciężyła Alicja Lelek (CKiS Skawina), miejsce II zajęła Wiktoria Zielińska (PKS Porta), III Wiktoria Zielińska (PKS Porta), IV Marcelina Łata i V Urszula Michalik (obie PKS Porta).
2. W grupie chłopców do lat 10 zwyciężył Antoni Kuźniar (PKS Porta).
3. Wśród chłopców 11-15 lat zwyciężył Bartłomiej Gala (Kontra Rączna), miejsce II zajął Mateusz Pęczek (KS Bronowianka), III Wiktor Robak (MKS KSOS), IV Mikołaj Pieszczek (KS Bronowianka).
4. W grupie dorosłych open zwyciężył Peter Lucha, m-ce II zajął Rafał Bruzda (Sygneczów), III Marek Nowicki (PKS Porta), IV Antoni Wojciaczyk (PKS Porta).

Już tradycyjnie w ramach turnieju Memoriałowego rozegrano pojedynek o tytuł najlepszego zawodnika-hutnika w tenisie stołowym. Został nim Marek Nowicki, który w bezpośrednim pojedynku o nagrodę Redaktora Naczelnego Kuriera Małopolskiego TKKF Władysław Łopatki, pokonał swego kolegę z pracy - Mirosława Maślonga. Puchary i dyplomy dla najlepszych zawodników w każdej z kategorii i grup wiekowych, ufundowane przez Hutnicze TKKF, wręczał Prezes Hutniczego TKKF przy ArcelorMittal Poland Kazimierz Pyż, wraz z członkami Zarządu, uczestniczącymi w Memoriale.

W imieniu Małopolskiego TKKF
Władysław Łopatka

 
wstecz

Najbliższe zawody

16.12 Gdów IX Grand Prix
16.12 10:00 Raciborowice I GP Gminy
17.12 Bronowianka Memoriał M. Wróblewskiego
30.12 Mędrzechów Turniej noworoczny
07.01 Kraków III WTK Seniorów
21.01 Piotrowice II WTK Skrzatów
28.01 Kraków III WTK Młodzików
03.02 Mędrzechów II WTK Weteranów
03.02 Kraków EWIMP
04.02 Kraków III WTK Juniorów

Zgłoszenia

I WTK Skrzatów K M
II WTK Żaków K M
II WTK Młodzików K M
II WTK Kadetów K M
II WTK Juniorów K M
II WTK Seniorów K M

pozycjonowanie