Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia czwartek, 25 maj 2017
Oleśnianie na pucharowym podium PDF Drukuj E-mail

W niewielkim Oleśnie pod Dąbrową Tarnowską przy tenisowych stołach odbył się finał Drużynowego Pucharu Polski. Oprócz gospodarzy w zmaganiach wzięły udział jeszcze trzy drużyny, w tym dwie występujące na co dzień w najwyższej lidze w Polsce. Oleśnianie przed domową publicznością zaprezentowali się z dobrej strony nie tylko jako współorganizator finałowego turnieju, ale przede wszystkim jako jego uczestnik. Tamtejsza drużyna UKS-u Villa Verde zdobyła brązowy medal, a miejscowi kibice mogli obejrzeć zmagania tenisistów stołowych na najwyższym poziomie.

Drużyna UKS-u Villa Verde Olesno niedawno zakończyła drugi z rzędu sezon spędzony w I lidze. Odtąd jednak klub nie próżnował, bo dostał się jeszcze do finału Drużynowego Pucharu Polski, a dodatkowo Polski Związek Tenisa Stołowego zdecydował, że odbędzie się on właśnie w hali sportowej w Oleśnie Finałowe zawody zorganizowano w minioną niedzielę. Wystąpiły w nich cztery drużyny, które z powodzeniem przebrnęły wcześniejsze etapy eliminacyjne (półfinały).

Spośród pierwszoligowych ekip do finału Drużynowego Pucharu Polski dostały się KS Spójnia Warszawa oraz wspomniany zespół gospodarzy. LOTTO Superligę - czyli najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce - reprezentowały zaś TTS Polonia Bytom oraz KST Energa-Manekin Toruń.

Publiczność licznie zgromadzona w hali sportowej szkoły w Oleśnie mogła zobaczyć tenis stołowy na najwyższym poziomie. Wśród polskich i zagranicznych zawodników, którzy w niedzielę pojawili się w Oleśnie, byli choćby Artur Daniel (były indywidualny mistrz Polski), Robert Floras (aktualny reprezentant Polski), Tomasz Konecny z Czech (obecnie zajmujący 70. miejsce w rankingu światowym) czy Cazuo Matsumoto z Brazylii (aktualnie 107. zawodnik na świecie). Ciekawej gry więc nie brakowało.

- Cieszymy się, że do niewielkiego Olesna przyjechały znane kluby z najwyższej ligi i tenisiści prezentujący bardzo wysoki poziom - mówi Tadeusz Łabędź, trener z klubu UKS Villa Verde, nestor tenisa stołowego w Oleśnie. - Takie wydarzenie to atrakcja dla publiczności, ale też motywacja dla naszych młodych zawodników z klubu, którzy mogą oglądać starszych kolegów i uczyć się od nich.

Turniej w Oleśnie trwał niemal od rana do późnego popołudnia. Rozstawienie drużyn sprawiło, że już w półfinałowej części zawodów gospodarze trafili na faworyzowaną Polonię Bytom, która zwyciężyła 4:1. W drugim z półfinałów także nie było zaskoczenia, bo ekipa Spójni Warszawa uległa 0:4 Enerdze-Manekin Toruń. Tym samym w meczu o trzecie miejsce zagrały ze sobą pierwszoligowe zespoły, a górą byli oleśnianie, którzy pokonali 4:1 ekipę z Warszawy. W finałowym spotkaniu zmierzyły się zaś ekipy z najwyższej ligi, a ostatecznie bytomianie pokonali 4:1 drużynę z Torunia.

Gospodarze zajęli więc trzecie miejsce tuż za drużynami występującymi na co dzień w LOTTO Superlidze, a - co godne zauważenia - w meczu o brąz pokonali wyżej notowaną drużynę Spójni Warszawa, która zwyciężyła w tym sezonie pierwszoligowe rozgrywki. Do sukcesu oleśnian przyczynili się Radek Mrkvicka, Sebastian Lubaś, Rafał Tatarczuch i Daniel Lis, którzy sprawiali, że klub z Olesna po raz drugi z rzędu wywalczył brązowy medal w Drużynowym Pucharze Polski.

- Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego turnieju - mówi Adam Kieroński, prezes Tarnowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego i zarazem współorganizator rywalizacji. - Zawody nie mogłyby się odbyć, gdyby nie przychylne środowisko w Oleśnie oraz pomoc tenisistów różnych drużyn tego klubu, którzy również włączyli się w przygotowanie turnieju.

Finał pucharowych rozgrywek w Oleśnie odbył się pod auspicjami Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Zawody zostały poprowadzone przez tarnowskich sędziów w osobach p. Stanisława Dąbrosia i p. Pawła Mazurka. Gościem zawodów był Kazimierz Skrzypek, prezes Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, a w organizację przedsięwzięcia włączyli się również: firma Villa Verde Marka Tatarczucha, wójt Olesna Witold Morawiec oraz dyrektor tamtejszej szkoły Jarosław Bartoń.

Tekst: Sławomir Kruczek (tygodnik Temi), zdjęcia: Sławomir Florek.

 
wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

16.12 Gdów IX Grand Prix
16.12 10:00 Raciborowice I GP Gminy
17.12 Bronowianka Memoriał M. Wróblewskiego
30.12 Mędrzechów Turniej noworoczny
07.01 Kraków III WTK Seniorów
21.01 Piotrowice II WTK Skrzatów
28.01 Kraków III WTK Młodzików
03.02 Mędrzechów II WTK Weteranów
03.02 Kraków EWIMP
04.02 Kraków III WTK Juniorów

Zgłoszenia

I WTK Skrzatów K M
II WTK Żaków K M
II WTK Młodzików K M
II WTK Kadetów K M
II WTK Juniorów K M
II WTK Seniorów K M

pozycjonowanie