Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia poniedziałek, 26 czerwiec 2017
Rekordowa liczba uczestników w GP Gdowa PDF Drukuj E-mail
Herb gminy Gdów

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku odbyło w Gdowie III Grand Prix w tenisie stołowym. Tym razem wzięło w nim udział rekordowa liczba uczestników. Do Gdowa przyjechało z różnych miejscowości Małopolski aż 89 zawodniczek i zawodników. Najliczniejszą grupę tym razem stanowili uczestnicy z Sobolowa, wśród których znakomicie spisała się Julia Bratownik zajmując w kategorii do lat 15 miejsce 5.-8. Również z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy z Zakliczyna.

W kategorii do lat 15 po raz trzeci zwyciężył Dawid Trojanowski z Nowego Sącza, który w finale ograł Jakuba Mroza z Woli Stróskiej. Dzięki tej wygranej Dawid umocnił się na pierwszym miejscu i prowadzi zdecydowanie w tej klasyfikacji. Wśród dziewcząt prowadzi Natalia Mensfeld z Nowego Targu, która zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Wielkie brawa należą się wszystkim dziewczętom, z których trzy zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji.

W kategorii open wystartowało 52 mężczyzn i 5 kobiet, a najlepszym okazał się Mateusz Celary ze Świątnik Dolnych, który w finale pokonał lidera rankingu Tomasza Zimnickiego z Koźmic Wielkich. W klasyfikacji mężczyzn nadal prowadzi pan Tomasz. Wśród kobiet, które zagrały systemem "każdy z każdym" triumfowała Emilia Zawadzka z Krakowa, ale na prowadzeniu umocniła się Martyna Malarczyk z Trąbek, która tym razem była trzecia.

Do tej pory we wszystkich turniejach wystartowało już łącznie 157 zawodniczek i zawodników, co stanowi ogromną liczbę. Kolejny IV turniej Grand Prix Gdowa odbędzie się 23 lipca 2017.

"Ilość zawodników, która przyjechała w niedzielę do Gdowa przekroczyła moje wyobrażenia. Nie wiem, czy jakiś turniej trwał tyle godzin. Zawody zaczęły się o 9:30, a skończyły po godzinie 18-ej. Wielkie uznanie dla wszystkich graczy, że wytrzymali ten maraton" ? podsumował na gorąco turniej Wojciech Biernat.

Organizatorzy

Do pobrania: klasyfikacja po III GP.

 
wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

04.03 Kraków DMW Młodzików
04.03 Kraków EWMPM
11.03 Nowy Targ III WTK Kadetów
17.03 Kraków III WTK Żaków
18.03 Kraków IMW Młodzików
25.03 Gdów III WTK Skrzatów
15.04 Kraków DMW Kadetów
15.04 Kraków DMW Juniorów
15.04 Kraków EWMPŻ
15.04 Kraków EWMPK

Zgłoszenia

IMW K M
III WTK Juniorów K M
EWMMP K M
EWIMP K  

pozycjonowanie