Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia poniedziałek, 26 czerwiec 2017
Rekordowa liczba uczestników w GP Gdowa PDF Drukuj E-mail
Herb gminy Gdów

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku odbyło w Gdowie III Grand Prix w tenisie stołowym. Tym razem wzięło w nim udział rekordowa liczba uczestników. Do Gdowa przyjechało z różnych miejscowości Małopolski aż 89 zawodniczek i zawodników. Najliczniejszą grupę tym razem stanowili uczestnicy z Sobolowa, wśród których znakomicie spisała się Julia Bratownik zajmując w kategorii do lat 15 miejsce 5.-8. Również z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy z Zakliczyna.

W kategorii do lat 15 po raz trzeci zwyciężył Dawid Trojanowski z Nowego Sącza, który w finale ograł Jakuba Mroza z Woli Stróskiej. Dzięki tej wygranej Dawid umocnił się na pierwszym miejscu i prowadzi zdecydowanie w tej klasyfikacji. Wśród dziewcząt prowadzi Natalia Mensfeld z Nowego Targu, która zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Wielkie brawa należą się wszystkim dziewczętom, z których trzy zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji.

W kategorii open wystartowało 52 mężczyzn i 5 kobiet, a najlepszym okazał się Mateusz Celary ze Świątnik Dolnych, który w finale pokonał lidera rankingu Tomasza Zimnickiego z Koźmic Wielkich. W klasyfikacji mężczyzn nadal prowadzi pan Tomasz. Wśród kobiet, które zagrały systemem "każdy z każdym" triumfowała Emilia Zawadzka z Krakowa, ale na prowadzeniu umocniła się Martyna Malarczyk z Trąbek, która tym razem była trzecia.

Do tej pory we wszystkich turniejach wystartowało już łącznie 157 zawodniczek i zawodników, co stanowi ogromną liczbę. Kolejny IV turniej Grand Prix Gdowa odbędzie się 23 lipca 2017.

"Ilość zawodników, która przyjechała w niedzielę do Gdowa przekroczyła moje wyobrażenia. Nie wiem, czy jakiś turniej trwał tyle godzin. Zawody zaczęły się o 9:30, a skończyły po godzinie 18-ej. Wielkie uznanie dla wszystkich graczy, że wytrzymali ten maraton" ? podsumował na gorąco turniej Wojciech Biernat.

Organizatorzy

Do pobrania: klasyfikacja po III GP.

 
wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

24.06 Skawina Memoriał S. Guzika
01.07 Tarnów Memoriał S. Dychtonia
07-08.07 Biecz MP Sędziów

Zgłoszenia

IMW Żaków K M
IMW Skrzatów K M

pozycjonowanie