Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia wtorek, 11 lipiec 2017
Wyniki IV Memoriału Stanisława Dychtonia PDF Drukuj E-mail

Blisko 80 tenisistów stołowych wzięło udział w Memoriale Stanisława Dychtonia, który po raz czwarty odbył się w Tarnowie. Turniej był okazją do spotkania się zawodników, którzy na co dzień reprezentują kluby z regionu, a także formą upamiętnienia patrona rywalizacji - zmarłego przed czterema laty działacza, sędziego i popularyzatora tenisa stołowego.

Czwarta edycja memoriału odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie. Za przygotowanie i organizację turnieju odpowiadał Uczniowski Klub Sportowy, działający przy szkole, a także współorganizatorzy: Tarnowski Związek Tenisa Stołowego, Krakowski Związek Tenisa Stołowego oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Tarnowie.

Pod okiem sędziego głównego Eligiusza Pary rywalizowali licznie przybyli reprezentanci klubów z regionu. Zawodniczki i zawodnicy mierzyli się w czterech kategoriach. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez rodzinę Stanisława Dychtonia i Kazimierza Skrzypka, prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, który przyglądał się rywalizacji.

W najmocniej obsadzonej kategorii tenisistów, którzy na co dzień występują w rozgrywkach I , II i III ligi, wygrał Daniel Lis, który reprezentował UKS Villa Verde Olesno. Dominik Gajewski reprezentujący LZS Solidarni Mędrzechów zdominował wszystkich i wygrywał w kategorii IV i V ligowców, których było aż 48. W rywalizacji wzięli też udział byli tenisiści oraz amatorzy. Najlepszą tenisistka okazała się Emilia Milówka ? Tarnów. A pośród tenisistów amatorów zwyciężył Florek Sławomir z Tarnowa przed Jakubem Dychtoniem, synem Patrona memoriału.

Do pobrania: wyniki.

 
wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

24.06 Skawina Memoriał S. Guzika
01.07 Tarnów Memoriał S. Dychtonia
07-08.07 Biecz MP Sędziów

Zgłoszenia

IMW Żaków K M
IMW Skrzatów K M

pozycjonowanie