Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia poniedziałek, 31 lipiec 2017
Wielkie emocje w Gdowie PDF Drukuj E-mail
Herb gminy Gdów

Mimo wakacyjnej pory na IV Grand Prix Gdowa, które rozegrano w dniu 23 lipca 2017 roku dotarło 49 zawodniczek i zawodników. Mimo mniejszej niż zwykle liczby uczestników emocji nie zabrakło. W kategorii do lat 15 bezapelacyjny lider klasyfikacji Dawid Trojanowski z Nowego Sącza znalazł po raz drugi godnego siebie przeciwnika.

W finale spotkał się z Michałem Piekarczykiem z Choczni, który okazał się lepszy wygrywając 3:0. Dawid nadal jednak pozostał liderem GP, powiększając przewagę nad drugim zawodnikiem (Natalia Mensfeld z Nowego Targu) do 42 punktów. Jego pozycja wydaje się być niezagrożona i trudno sobie wyobrazić, aby ktoś inny zajął na końcu cyklu pierwsze miejsce. Michała dopingowała cała rodzina, która wraz z nim dotarła na turniej.

"Jechaliśmy do rodziny w okolice Bochni, więc postanowiliśmy z dziećmi, że zagrają w Gdowie. Bardzo fajna impreza, postaramy się jeszcze tu zaglądnąć. Michał miał wsparcie nie tylko nasze, ale i dziadka, który przyjechał oglądać jego finałową grę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało się połączyć wyjazd rodzinny z zabawą" ? powiedział po turnieju tata zwycięzcy pan Tomasz Piekarczyk.

W kategorii open pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy dotarli do Gdowa, m. in. z Mielca. "Jesteśmy tu przejazdem z całą rodziną, a słyszeliśmy wiele dobrych słów o turnieju od naszych kolegów. Rano zwiedzaliśmy Gdów i okolice, a teraz przyszliśmy zagrać w tenisa stołowego. Rzeczywiście warunki do gry, atmosfera i organizacja są wspaniałe. Może jeszcze tu przyjedziemy" ? powiedział na gorąco żegnając się z organizatorami pan Józef Turecki z Mielca.

W ten sposób nasz turniej ma już zasięg międzywojewódzki. Również w tym turnieju doszło do małej niespodzianki. Lider GP Tomasz Zimnicki, który mógł odpaść z walki o zwycięstwo już w fazie grupowej (jednym setem wyprzedził pana Przemysława Wojtonia), przegrywa w finale z debiutującym w GP Gdowa Markiem Nowickim z Krakowa. Dodatkowego smaczku tej wygranej dodaje fakt, że Pan Marek zagrał prosto po przyjeździe (o 2 rano) z Węgier.

Pierwszy raz celem wyłonienie zwycięzcy grupowego organizatorzy zarządzili rozegranie "złotego seta". Świadczy to o wysokim i wyrównanym poziomie turnieju, dlatego liczba chętnych stale rośnie. Aktualnie w kategorii open wystartowało już łącznie 99 zawodników. Kolejny turniej rozegrany zostanie 20 sierpnia 2017 i wtedy może doczekamy się na 100 uczestnika.

Organizatorzy

Do pobrania: klasyfikacja po IV GP.

 
wstecz   dalej »

Najbliższe zawody

04.03 Kraków DMW Młodzików
04.03 Kraków EWMPM
11.03 Nowy Targ III WTK Kadetów
17.03 Kraków III WTK Żaków
18.03 Kraków IMW Młodzików
25.03 Gdów III WTK Skrzatów
15.04 Kraków DMW Kadetów
15.04 Kraków DMW Juniorów
15.04 Kraków EWMPŻ
15.04 Kraków EWMPK

Zgłoszenia

IMW K M
III WTK Juniorów K M
EWMMP K M
EWIMP K  

pozycjonowanie