Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia poniedziałek, 03 czerwca 2013
Aleksandra Pytel i Bartosz Sułkowski MW Żaków PDF Drukuj E-mail

Dnia 2 czerwca 2013 roku na hali ZSPG w Piotrowicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Żaków w tenisie stołowym. Tak duża impreza gościła po raz pierwszy na terenie gminy Przeciszów. W turnieju wystartowało 41 żaków oraz 17 żaczek z całego województwa. Zawody sędziowali zawsze przyjaźni dzieciom Pani Agnieszka Piotrowska oraz Pan Andrzej Wieczorek. Dla każdego z zawodników organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek.

Zawody przebiegały sprawnie, mimo iż ostatnie pojedynki skończyły się po godzinie 17. W kategorii żaków faworyci z Limanowej nie zawiedli zgarniając najważniejsze trofea za gry indywidualne oraz podwójne, natomiast w kategorii żaczek grę pojedynczą wygrała Aleksandra Pytel z Brzeska przed Zuzanną Kozioł ze Skrzyszowa. W grze podwójnej na najwyższym stopniu podium stanął duet z Brzeska Pytel/Milewska.

Mieliśmy też kilka niespodzianek, które są smaczkiem każdej sportowej rywalizacji. W turnieju gry pojedynczej żaków z bardzo dobrej strony pokazał się skrzat Tomasz Kucharski ze Szczytnik, który pokonał kilku wyżej notowanych rywali plasując się ostatecznie na 13 miejscu. W turnieju gry podwójnej żaków o sporą niespodziankę pokusili się tenisiści gospodarzy. Para Foksiński/Klimczyk wywalczyła 3 miejsce. Natomiast w grze podwójnej dziewcząt najmłodsza zawodniczka zrzeszona w KOZTS Julia Bratownik z Sobolowa wraz z Zuzanną Staszczak z miejscowego LKS Piotrowice wywalczyły także trzecie miejsce, w półfinale przegrywając nieznacznie 2:3 z zwyciężczyniami Pytel/Milewska.

Zawodnicy otrzymali medale, puchary oraz dyplomy, ufundowane przez związek oraz patrona zawodów Wójta Gminy Przeciszów Pana Bogdana Cubra.

Gratulujemy zwycięzcom, trenerom oraz opiekunom. Dziękujemy sędziom, Panu Wójtowi i wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tych mistrzostw.