Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia piątek, 12 czerwca 2009
Sukces R. Świrka w MPW PDF Drukuj E-mail
Dekoracja MPW

Wielkim sukcesem zakończył sezon 2008/09 tenisista stołowy UKS Polfin Ogrodzenia Biz Oświęcim Robert Świrk, który na Mistrzostwach Polski Weteranów wygrał najbardziej prestiżową kategorię 40-49 lat. W polu pokonanych zostawił wielu utytułowanych zawodników z całego kraju.

Startowało blisko sto zawodników z kraju i nie tylko - przyjechali również zawodnicy, którzy na co dzień występują w klubach niemieckich. Robert nie był faworytem, mówiono przede wszystkim o zawodnikach, którzy występują właśnie w klubach niemieckich albo grają na co dzień w polskich klubach I-ligowych.

Robert zaczął te mistrzostwa od łatwych zwycięstw 3:0 nad Ryszardem Kulakiem (dolnośląskie), następnie pokonał w takim samym stosunku Witolda Kosewskiego (warmińsko-mazurskie). W walce o ósemkę po zaciętej walce pokonał Artura Rachmańskiego 3:2 (lubelskie). W ćwierćfinale po bratobójczej walce pokonał Ryszarda Sarnę, który również do tej pory grał bardzo dobrze. W półfinałowej grze nie dał szans Witoldowi Nowakowskiemu (śląskie), wygrywając 3:0. Pojedynek finałowy rozpoczął bardzo dobrze, bo przeciwnik w pierwszym secie ugrał jedynie cztery punkty (11:4), jednak Paweł Paga (kujawsko-pomorskie) dwa następne sety zdołał wygrać. Robert zdołał się jednak zmobilizować, wygrywając tego seta oraz decydujący piąty set 13:11, tym samym zdobywając Mistrzostwo Polski.

Ryszard Sarna zajął również dobre, dziewiąte miejsce.