Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia piątek, 09 stycznia 2015
Wyniki Memoriału Stanisława Jedlińskiego PDF Drukuj E-mail

Źródło: Tarnow.iOkolice.info

Hala Zespołu Szkół w Mędrzechowie gościła uczestników jubileuszowego, XX Memoriału im. Stanisława Jedlińskiego w tenisie stołowym "Gramy dla Łukasza". Zakończył się on sukcesem, reprezentującego barwy występującego w Wschodzący Białystok Superlidze, AZS Politechnika Rzeszów, Tomasza Lewandowskiego. Uczestnicy zawodów przekazywali wolne datki na wsparcie rehabilitacji, przebywającego od października w szpitalu, zawodnika UKS Olesno, Łukasza Nowaka.

W turnieju rywalizowało 53 zawodniczek i zawodników. W meczach ćwierćfinałowych, Piotr Cyrnek z pierwszoligowego Pegaza Łańcut zwyciężył 3-0 Daniela Lisa z UKS Olesno, klubowy kolega tego ostatniego, Sebastian Lubaś wygrał 3-1 ze Sławomirem Osiką z UKS Gulon Zakliczyn, kolejny gracz z Olesna, Krzysztof Furtak bez straty seta pokonał Adriana Kaima z Spektrum Karpol Słopnice, a Tomasz Lewandowski ograł 3-0 Tomasza Koniecznego z UKS Gulon Zakliczyn. W półfinałach, Lewandowski wygrał 3-0 z Furtakiem, natomiast Lubaś zwyciężył 3-0 Cyrnka. O wiele bardziej wyrównany przebieg miał pojedynek finałowy, w którym Lewandowski pokonał Lubasia 3-2 (11-5, 9-11, 11-7, 12-14, 11-6). Trzecia lokata w końcowej klasyfikacji przypadła w udziale Cyrnkowi, który bez straty seta zwyciężył Grzegorza Palacza z Spektrum Karpol Słopnice.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy w Mędrzechowie (na czele z wójtem, Krzysztofem Korcem), Tarnowski Związek Tenisa Stołowego (prezes - Adam Kieroński), Solidarni Mędrzechów (Zenon Woliński) oraz firma Villa Verde. Głównym sponsorem zawodów był prezes Zarządu firmy Villa Verde, Marek Tatarczuch, imprezę wsparł również - za pośrednictwem ojca, Andrzeja - Wiktor Gniewek (przy okazji wspomnieć warto, że zarówno Marek Tatarczuch, jak i Andrzej Gniewek stanęli do rywalizacji w turnieju, kończąc ją na miejscach 33-48). Zawody charytatywnie sędziowali: Stanisław Dąbroś i Tadeusz Łabędź.