Skip to content
Start
Dodane przez: Marcin Wolnicki dnia 鈔oda, 05 czerwca 2024
Podumowanie Mistrzostw Polski ma這polskich zawodnik闚 PDF Drukuj E-mail

Rywalizacja ka盥ej kategorii, jak co sezon zwie鎍zona jest turniej Mistrzostw Polski. Z olbrzymi rado軼i informujemy, 瞠 w鈔ód medalistów znale磧i si tak瞠 ma這polscy zawodnicy. W dalszej cz窷ci artyku逝 przybli篡my sukcesy naszych zawodników na arenie ogólnopolskiej.

Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 25-28 kwietnia w Zielonej Górze odbywa造 si Mistrzostwa Polski Juniorów. Poczas tegorocznej imprezy oby這 si bez medalu, a miejsca w czo這wej ósemce wywalczy豉 Matylda Hadry (miejsce 5.-8. - gra podwójna w parze Milen Mireck z Bogorii Grodzisk Mazowiecki). Na miejscach z przedzia逝 5.-8. udzia zako鎍zy豉 tak瞠 druga dru篡na Bronowianki Kraków w sk豉dzie Milena Gaj, Izabela Perz oraz Zuzanna Syrda.

Mistrzostwa Polski M這dzików

W pierwszy weekend maja rywalizowali z kolei m這dzicy, a w turnieju tocz帷ym si od 3 do 5 maja w S瘼ólnie Kraje雟kim na podium stawali kilkukrotnie ma這polscy zawodnicy. W turnieju singlowym br您 wywalczy Miko豉j Pilch (KS Bronowianka Kraków). W turnieju deblowym na wszystkich stopniach z kolei mogli鄉y zobaczy zawodników z naszego województwa. Z這to wywalczy Jakub Turecki (UKS Gryf Gdów) graj帷 w parze z Hubertem Kwieci雟kim (Wicher Lisiec Wielki), srebro przypad這 Miko豉jowi Pilchowi (Bronowianka) graj帷 w parze z Jakubem Hubk z Politechniki Rzeszów, natomiast br您 przypad parze Karol Kaczmarczyk (KS Podwawelski Kraków)/Adam Stachowiak (KS AZS UMW Olsztyn). Z這ta okaza豉 si tak瞠 dru篡na krakowskiej Bronowianki, któr tworzy造 Nicol Bartoszko oraz Wiktoria Ilcewicz).

Mistrzostwa Polski Kadetów

W rywalizacji kadetów podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady M這dzie篡 w dniach 09-12 maja w Szczawnie Zdroju medal w singlu wywalczy Jan Mruga豉 (KS Gorce Nowy Targ), przywo膨c ostatecznie br您. W grze podwójnej niespodziank sprawi豉, zdobywaj帷 br您owy medal Emilia Byrtek (KS Bronowianka Kraków) graj帷 w parze z Nikol Ratajczyk (JKTS Jastrz瑿ie Zdrój).

M這dzie穎we Mistrzostwa Polski

W dniach 23-26 maja Gliwice sta造 si aren zmaga o tytu造 M這dzie穎wych Mistrzów Polski. Du篡m sukcesem zako鎍zy豉 si rywalizacja ma這polskich kobiet. Indywidualnie z這to wywalczy豉 Ilona Sztwiertnia, reprezentuj帷a KS Heros Kraków. Br您 w singlu zdoby豉 Natalia Gajewska (KS Bronowianka Kraków). Kolejne z這to, tym razem w grze podwójnej przypad這 ponownie zawodniczce Heros Kraków. Ilona Sztwiertnia graj帷 w parze z Martyn Lis (Maksimus Broker Toru) pokona豉 par Natalia Gajewska (Bronowianka)/Dominika Gilewska (KTS Gliwice). Srebro w deblu w鈔ód m這dzie穎wców zdoby Jakub Stecyszyn (UKS Olesno) graj帷 w parze z Maksymilianem Miastowskim (Darz Bór Karszniewice). Gra mieszana to br您 dla ma這polski za spraw Ilony Sztwiertnii w parze z Patrykiem Lewandowskim (Ostródzianka Ostróda) i Jakuba Stecyszyna (graj帷 z Juli Tomeck ze Skarbka Tarnowskie Góry). Gra dru篡nowa kobiet to kolejne z這to dla naszego województwa. Mistrzowsk dru積 tworzy造: Ilona Sztwiertnia, Natalia Gajewska, Zuzanna Kowalczyk oraz Anna Zaj帷.

Mistrzostwa Polski 畝ków

畝czki i 畝cy, stanowi帷y najm這dsz kategori rywalizuj帷 na poziomie ogólnopolskim rywalizowa豉 w dniach 1-2 czerwca 2024 r. w Rzeszowie o medale Mistrzostw Polski 畝ków. W gronie medalistów znalaz豉 si Zuzanna Honkowicz (MKS Rado嗆 Gorlice), która rywalizuj帷 w parze z Juli Szarmach (Ostródzianka Ostróda) zdoby豉 srebrny medal w grze podwójnej. Z br您owego medalu, tak瞠 w grze podwójnej, cieszy si Tobiasz Gówczyk (MKS Rado嗆 Gorlice), który zdoby graj帷 w parze z Tymoteuszem Wieczorkiem (KS Polonia 妃igiel).

W marcu mogli鄉y za cieszy si z sukcesów Natalii Gajewskiej oraz Ilony Sztwierni. W dniach 22-24 marca w Gda雟ku odbywa造 si 92. Indywidualne Mistrzostwa Polski, podczas których br您owe medale w grze podwójnej zdoby造 Natalia Gajewska (KS Bronowianka Kraków) graj帷a w parze z Alicj κbek (AZS UJD Cz瘰tochowa) oraz Ilona Sztwiertnia (KS Heros Kraków) graj帷a w parze z Wiktori Wróbel (MRKS Gda雟k).

Ma這polscy medali軼i w poszczególnych kategoriach:

毒ód這: PZTS, Gorce, Gryf Gdów, Bronowianka

Zmieniony ( 鈔oda, 05 czerwca 2024 )
 
dalej »

Zg這szenia

IMW Skrzat闚KM