Skip to content
Start
Dodane przez: Agnieszka Piotrowska dnia sobota, 10 listopada 2012
Kasia Galus medalistką Slovak Cadet Open PDF Drukuj E-mail

1213_kasia_galus_slovenia.jpgW dniach 2-4 listopada w Bratysławie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji. Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów) wraz z Karoliną Lalak (KTS Optima Lublin) i Pauliną Stachecką (GLKS Nadarzyn) wywalczyły brąz w turnieju drużynowym.

Polki wygrały grupę, kolejno pokonując zespoły:
Szwajcarii (Rehorek/Linke) 3:1
Czech (Petrovova/Cechova) 3:0
Słowacji (Belopotocanova/Horvathova/Kukulkova) 3:1

W turnieju głównym w ćwierćfinale wygrały pojedynek z drużyną niemiecką (Sager/Kaim) 3:2.

„W ćwierćfinale Polki trafiły na drugi zespół Niemiec. To było niesamowite spotkanie, w którym sytuacja zmieniała się, jak w kalejdoskopie. Na szczęście polskie zawodniczki okazały się lepsze w deblu i o wszystkim miało zadecydować spotkanie Galus z Sager. Rozpoczęło się ono fatalnie dla naszej tenisistki. Polka przegrała pierwsze dwa sety i wydawało się, że sytuacja jest beznadziejna. Wtedy jednak stało się coś niesamowitego. Galus zaczęła odrabiać straty, wygrała trzeciego i czwartego seta z przewagą zaledwie dwóch punktów. Niemka zaczynała się denerwować, a Polka wykorzystała to, że była „na fali” i wygrała piątą odsłonę do ośmiu.” (Igrzyska24.pl)

BRAWO KASIA!

Tym samym awansowały do półfinału, w którym przegrały 3:1 z drużyną Francji Campion/Causse.

Nasza Kasia zagrała również doskonale w turnieju deblowym z Katarzyną Lalak. W pierwszym pojedynku dziewczyny pokonały czeską parę Cechova/Petrovova 3:0, następnie Serbki Halas/Vignjevic. Zabrakło szczęścia w pojedynku o czwórkę - przegrały z parą francuską Guisnel/Saint-Dizier, która ostatecznie wygrała cały turniej.