Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia wtorek, 26 marca 2013
Dobry występ w Tczewie PDF Drukuj E-mail

W dniach 23-24 marca 2013 roku odbył się w Tczewie finał ogólnopolski Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przeglądu Sportowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W tej imprezie brała udział reprezentacja naszego województwa, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Szczególnie dobry występ zanotowali chłopcy, którzy w komplecie awansowali do turnieju głównego. Tam stoczyli niezwykle zacięte pojedynki, pokazując, że w tej kategorii wiekowej Małopolska jest bardzo silna (najliczniej reprezentowani w finałach obok woj. mazowieckiego i wielkopolskiego). Ostatecznie 3 miejsce zajął nasz faworyt Bartek Sułkowski (UKS Płomień Limanowa), a niewiele do medalu zabrakło najmłodszemu uczestnikowi zawodów Dawidowi Kosmalowi (również UKS Płomień Limanowa). Jego gra wzbudzała podziw trenerów, jednak w grze o medal nie wytrzymał napięcia. Trzeci z naszych zawodników Maksymilian Kutaj (UKS Rokicie Szczytniki) zajął 11 miejsce, co również należy uznać za sukces.

Również prawie wszystkie dziewczęta awansowały do turnieju głównego. Po cichu liczyliśmy na medal Zuzi Kozioł (LUKS Skrzyszów), ale niezbyt dobre losowanie pozbawiło ją szans na medal. Ostatecznie zajęła miejsce 10. Pozostałe dziewczęta zostały sklasyfikowane na miejscach 11 Aleksandra Pytel (UKS Zielonka Brzesko), 13 Eliza Milewska (również UKS Zielonka Brzesko) i 41 Zuzanna Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ).