Skip to content
Start
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia środa, 15 maja 2013
Mateusz Zębala i Krzysztof Żebro wygrali Top-12 w Przeciszowie PDF Drukuj E-mail

4 maja 2013 w hali ZSPG w Piotrowicach został rozegrany finałowy turniej z cyklu Grand Prix Gminy Przeciszów. Rywalizacja toczyła się między dwunastoma najlepszymi zawodnikami w każdej kategorii (Top 12). Zarówno w kategorii młodzików jak i Open rywalizacja była bardzo zacięta i większość partii kończyła się wynikami 3:2.

W kategorii młodzików po losowaniu grup okazało się, że los skojarzył w jednej grupie czołowych zawodników. Grupę „śmierci” tworzyli Przemysław Foksiński, Zuzanna Staszczak (obaj LKS Piotrowice) oraz Grzegorz Moskała (MTS-Piast Skawina). Ostatecznie Grzegorz wyszedł na pierwszym miejscu z grupy, Przemek na drugim. Ciekawa sytuacja miała miejsce w grupie D, gdzie znaleźli się sami zawodnicy LKS Piotrowice. Po wszystkich grach okazało się, że wszyscy mają tyle samo punktów i trzeba liczyć sety, aby wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie wygrała ją Agata Ortman, która pokazała swój najlepszy tenis. W turnieju głównym do finału dotarli faworyt Mateusz Zębala (KS Bronowianka Kraków) po fenomenalnym meczu z Grzegorzem Moskałą (MTS-Piast Skawina) oraz najlepszy z Piotrowiczan Przemysław Foksiński, który pokonał w półfinale Agatę Ortman. W finale Przemek musiał uznać wyższość Mateusza, a Agata w pojedynku o trzecie miejsce nie sprostała Grzegorzowi.

W kategorii Open wysoki poziom zaprezentowali tego dnia wszyscy zawodnicy, czego dowodem jest fakt że ostatnie spotkanie skończyło się o godz. 17:30. Po losowaniu grup, analogicznie do sytuacji w młodzikach, los utworzył grupę „śmierci” , w której znaleźli się Krzysztof Żebro (LKS Piotrowice), Wojciech Mamoń (LKS Borowik Bachowice) oraz Sławomir Żydek (LKS Orzeł Kozy). Po zaciętej walce z grupy wyszli kolejno Krzysztof i Sławek. Niespodzianką fazy grupowej był brak awansu Andrzeja Żebro do turnieju głównego. W ćwierćfinale kapitalny pojedynek rozegrali Patryk Maroszek (LKS Piotrowice) i Martyna Cieślica (LKS Olimpia Chocznia). Obaj byli w bardzo dobrej dyspozycji, a ich mecz był pełen pięknych akcji. Minimalnie lepszy okazał się Patryk, awansując tym samym do półfinału. Tam czekał na niego już Krzysztof Żebro. Grający trener Piotrowiczan był w rewelacyjnej formie , przegrywając do tej pory tylko seta. Nie dał szans swojemu podopiecznemu awansując tym samym do finału. Równolegle toczyła się walka w drugim półfinale pomiędzy Tomaszem Piekarczykiem (LKS Olimpia Chocznia) a Sławomirem Żydkiem (LKS Orzeł Kozy). Po czterosetowym boju lepszy okazał się Sławomir. Finał pomiędzy Krzysztofem Żebro a Sławomirem Żydkiem trwał prawie godzinę. Piękny ofensywny tenis z jednej i drugiej strony, wszystkie sety kończyły się grą na przewagi, a niektóre akcje szczególnie w defensywie były niewiarygodne. W piątym secie więcej zimnej krwi zachował Krzysztof Żebro wygrywając przy własnym podaniu 11:9. W meczu o trzecie miejsce tryumfował Patryk Maroszek ogrywając w pięciu setach Tomasza Piekarczyka.

Wyniki turnieju Top-12:

Młodzicy:
1. Mateusz Zębala (KS Bronowianka Kraków)
2. Przemysław Foksiński (LKS Piotrowice)
3. Grzegorz Moskała (MTS-Piast Skawina)
4. Agata Ortman (LKS Piotrowice)
5. Natalia Bryndza (LKS Olimpia Chocznia)
6. Michał Piekarczyk (LKS Olimpia Chocznia)