Skip to content
Start arrow Informacje arrow Bartosz Kwodawski wygrał turniej o "Błękitną Wstęgę Wisły"
Dodane przez: Paweł Murzewski dnia środa, 19 marca 2014
Bartosz Kwodawski wygrał turniej o "Błękitną Wstęgę Wisły" PDF Drukuj E-mail

W sobotę 15 marca 2014 w hali przy Zespole Szkół w Mędrzechowie rozegrano trzeci turniej o "Błękitną Wstęgę Wisły". W zawodach udział wzięło 53 zawodników z województw: małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. Przy stołach oglądać można było graczy występujących w klubach z Lublina, Krakowa, Słopnic, Trzebinii, Kielc, Bobrownik, Olesna, Żabna, Zakliczyna, Brzeska, Zawiercia, Mędrzechowa, Kóz i Piasków. Poziom zawodów był dużo wyższy niż w poprzednich latach, o czym świadczy najlepiej fakt, że zgłosiło się dwudziestu dwóch II-ligowców. Wszystkich uczestników przywitał Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec wraz z Panią Sekretarz Barbarą Pobiegło - Przewodniczącą Rady Powiatu. Sprawy organizacyjne przedstawił Zenon Woliński. Zawody jak zawsze sprawnie i z pełnym profesjonalizmem prowadził Stanisław Dąbroś - sędzia klasy międzynarodowej.

Po rozegraniu kilkudziesięciu pojedynków poznaliśmy ośmiu ćwierćfinalistów. W pierwszym spotkaniu Jan Kaczor (KS Bronowianka Kraków) ograł Pawła Bolsęge (KS Spektrum Karpol Słopnice). Na kolejnych stołach Marek Kądziela (TKS Opoka Trzebinia) pokonał Bartłomieja Szymanka (UKS Bobry Bobrowniki), natomiast Bartosz Kwodawski (LKS Orzeł Mirex Kozy) zwyciężył Sławomira Osikę (KS Spektrum Karpol Słopnice). Stawkę półfinalistów uzupełnił Jakub Masłowski (KS Bronowniaka Kraków) który ograł Sebastiana Lubasia (UKS Olesno).

Pierwszy półfinał nie przyniósł zbyt wielu emocji. Marek Kądziela 11:8, 11:9, 11:4 pokonał Jana Kaczora. Na drugim stole działo się za to zdecydowanie więcej. Bartosz Kwodawski po dwóch pierwszych partiach przegrywał z Jakubem Masłowskim 0:2 by ostatecznie wygrać 3:2 - 8:11, 7:11, 12:10, 11:9, 11:6. W finale spotkali się zawodnicy dwóch czołowych drużyn II-ligi śląskiej oraz małopolskiej. Mecz o pierwsze miejsce był bardzo wyrównany. Bartosz Kwodawski 11:6, 7:11, 11:4, 7:11, 11:7 pokonał Marka Kądzielę i tym samym został zwycięzcą całego turnieju. Trzecia pozycja dla Jana Kaczora który 11:9, 11:4, 11:9 pokonał swojego kolegę z Bronowianki - Jakuba Masłowskiego.

Na tym emocje jeszcze się jednak nie zakończyły. Z drugiej strony tabelki rywalizowano bowiem o kolejne pozycje. Bartosz Giza wygrał 3:1 z Bartłomiejem Szymankiem natomiast Sebastian Lubaś 3:1 pokonał Sławomira Osikę i wiadomo było, kto powalczy o ostatnie nagradzane miejsce. Lepszy okazał się Lubaś który 7:11, 11:9, 11:6, 11:8 zwyciężył Gizę.

Wszyscy zawodnicy którzy wystąpili w turnieju otrzymali pamiątkę sponsorowaną przez firmę Agra - Marka Tatarczucha. Gracze z pierwszej piątki obdarowani zostali okazałymi nagrodami ufundowanymi przez licznych sponsorów które wręczali Wójt, Pani Sekretarz oraz Radni Gminy Mędrzechów. Ponadto puchar dla najlepszego zawodnika z rejonu tarnowskiego ufundowany przez TOZTS otrzymał Sebastian Lubaś.

Turniej rozgrywany był w bardzo przyjaznej atmosferze. Każdy w przerwach między grą mógł posilić się ciepłym posiłkiem, napić się kawy czy herbaty oraz poczęstować wszelkiego rodzaju plackami. Organizacyjnie zawody podobnie jak w ubiegłych latach stały na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że Gmina Mędrzechów dzięki właśnie takim wydarzeniom będzie mile wspominana przez przyjezdnych Gości. Pozostaje nam tylko zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejny turniej o "Błękitną Wstęgę Wisły" który zostanie rozegrany w przyszłym roku.